Wpis opublikowany 10.12.2023r.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty indywidualnego wsparcia w przygotowaniach do wejścia w życie Ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw.
Oferujemy sporządzenie kompleksowych analiz przestrzennych oraz pomoc ekspercką urbanistów i analityków, które pozwolą ocenić wpływ nowych przepisów na politykę przestrzenną gminy. Przygotowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów materiały pomogą m.in. w opracowaniu modelu struktury funkcjonalno-przestrzennej oraz podejmowaniu decyzji dotyczących realizacji procedury planistycznej zgodnej z nowymi przepisami.
System indywidualnego wsparcia w zakresie przygotowania do nowelizacji ustawy o planowaniu obejmuje m.in. analizy przestrzenne:
- zasięgu obszaru uzupełnienia zabudowy z uwzględnieniem kierunków zagospodarowania przestrzennego wskazanych w Studium oraz przeznaczeń terenów w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,
- wskazań budynków znajdujących się poza obszarem uzupełnienia zabudowy,
- gminnych standardów dostępności infrastruktury społecznej.
Zachęcamy również do zgłaszania potrzeby pomocy w innych obszarach związanych ze zmianą przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Podmioty zainteresowane wsparciem IRMiR zapraszamy do kontaktu w celu omówienia zakresu oraz warunków współpracy: planowanie@irmir.pl
Wstępna analiza* zasięgu obszaru uzupełnienia zabudowy dla terenu całego kraju do wglądu na Geoportalu IRMiR: https://experience.arcgis.com/experience/15deafbe1be5484992d5bd6cd3b32ff6/?draft=true
*analiza opiera się na danych BDOT10k i została sporządzona na podstawie §1 ust. 1 rozporządzenia w sprawie sposobu wyznaczania granic obszaru uzupełnienia zabudowy w planie ogólnym (z dnia 2 maja 2024 r.)